Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o váš vzhled a osobnost jako takovou.

vyšetření nohou, ošetření chodidel nehtů, aparátky zarůstajících nehtů

KURZ PODOLOGIE

 

PODOLOGIE s. r. o. ve spolupráci s Dermatovenerologickou klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy pořádají Kurz podologie, zaměřený na preventivně léčebnou a rekondiční péči o nohy a nehty. Kurz je určen všem odborníkům zabývajícím se péčí o nohy a nehty pacientů. Určen je zejména pedikérům vzdělávajícím se v podologických dovednostech a dermatologům (lékařům, sestrám i laborantům). Vyučující v kurzu jsou přední odborníci ze všech výukových oblastí.

Dne 1. 6. 2019 jsme začali novou etapu vzdělávání v podologii v ČR.

Ve výuce jsou zahrnuty následující odbornosti: dermatologie, diabetologie, ortopedie, chirurgie nehtů, psychologie, hygiena a epidemiologie, legislativa, první pomoc, fyzioterapie, rehabilitace, management podnikání, vyšetřování nohou na podoskopu, problematika zarostlých nehtů, ortonyxie, zhotovování náhradních nehtových plotének, okluzivních zábalů a výroba individuálních korekčních pomůcek.

Kurz se koná jednou ročně a skládá se ze zdravotnické teoretické části, praktické části a závěrečné zkoušky.

Jarní část se koná v učebně Dermatovenerologické kliniky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Podzimní část v učebně  PODOLOGIE s.r.o.

V roce 2020 se výjimečně konají obě části kurzu na podzim 2020 (září a listopad)

Absolventi celého kurzu skládají závěrečnou zkoušku v prostorách 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Po úspěšném ukončení kurzu získají osvědčení o absolvování kurzu podologie, které bude potvrzovat jejich edukaci v provádění specializovaných podologických výkonů.

Organizátoři kurzu:

Bc. Jaroslav Fešar, prezident České podologické společnosti

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, FCMA, předseda České dermatovenerologické společnosti a čestný člen České podologické společnosti

Záštitu nad kurzem převzala 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy.

Máte-li zájem o bližší informace k certifikovanému kurzu podologie, pište na podologiesro@seznam.cz. Počet účastníků je limitován.