Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o váš vzhled a osobnost jako takovou.

vyšetření nohou, ošetření chodidel nehtů, aparátky zarůstajících nehtů

KURZ PODOLOGIE

 

Dne 1. 6. 2019 jsme začali novou etapu vzdělávání v podologii v ČR.

PODOLOGIE s. r. o. ve spolupráci s Dermatovenerologickou klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy pořádají Kurz podologie, zaměřený na preventivně léčebnou a rekondiční péči o nohy a nehty.

► Kurz je určen všem odborníkům zabývajícím se péčí o nohy a nehty, zejména pedikérům vzdělávajícím se v podologických dovednostech. V rámci mezioborové spolupráce je  vhodným vzdělávacím doplňkem i pro dermatology.

► Obsahem kurzu je nutné minimum zdravotnického i dalšího vzdělání pro výkon činnosti v oblasti preventivní a rekondiční péče o nohy. Nenahrazuje praktické dovednostní kurzy z jednotlivých oborů podologické činnosti. Ty lze za zvýhodněných podmínek dodatečně individuálně doplnit.

Vyučujícími v kurzu jsou přední odborníci ze všech výukových oblastí.

► Náplní první části kurzu je: dermatologie, ortopedie, diabetologie, psychologie, základy managementu v podnikání, praktický kurz první pomoci, patologie nohy, problematika zarostlých nehtů a chirurgie nehtů, hygiena a epidemiologie, ortonyxie, nehtová protetika, fyzioterapie, okluze v podologii, ortotika - protetika, silikonové korekční pomůcky.

► Náplní druhé části kurzu je: základy medicínského práva, provozní řád, EET, GDPR, klientská administrativa, hygienické a živnostenskoprávní předpisy, praktický kurz aktivní noha a vyšetření nohou v podologii, patologie, praktický odběr mykologického materiálu, diabetologie a syndrom diabetické nohy v preventivní a rekondiční péči o nohy, edukační film o problematice diabetes mellitus, video postupy zhotovování nehtových rovnátek a protetiky nehtů, praktický nácvik výroby silikonových korekčních pomůcek.

► Absolventi celého kurzu v závěru vyplňují znalostní písemný test. Po absolvování kurzu získají osvědčení o absolvování kurzu podologie, který bude potvrzovat jejich edukaci v provádění specializovaných podologických výkonů, včetně potvrzení o zaškolení na odběr materiálu z nehtů pro mykologický rozbor v akreditované laboratoři.

Účastnický poplatek zahrnuje teoretickou a praktickou část kurzu a vykonání závěrečné zkoušky.

► Garanti kurzu: Bc. Jaroslav Fešar, MBA, prezident České podologické společnosti
Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, FCMA, předseda České dermatovenerologické společnosti 

► Místo konání kurzu: Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha 10

► Termín konání první části kurzu: 19. - 25. 6., rozsah 36 hodin.

► Termín konání druhé části kurzu: bude upřesněno. Předpokládaný termín září - listopad, rozsah 24 hodin.

Záštitu nad kurzem převzala 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy.
Máte-li zájem o bližší informace k certifikovanému kurzu podologie, pište na podologiesro@seznam.cz. Počet účastníků je limitován.