Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Pedikérské kurzy a přeškolení

            

S odvoláním na zákon 179/2006 Sb. pořádáme přípravné kurzy přístrojové pedikúry se zdravotnickým zaměřením, pro získání znalostí a dovedností k výkonu zkoušky před autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci Pedikér/ka a nehtový/á designér/ka. Kurz je skvělým základem pro další podologické vzdělávání.

Recenze mých kurzů, náplň kurzu, přihlášku i ceny najdete v této části níže. 

                                               

1. akreditace: 3 523/07-20/54 28.2.2007
2. akreditace: 3 262/10-24/118 15.3.2010
3. akreditace: 2876/13-212/142 24.4.2013
4. autorizace: 69-025-H / 39 10.2.2016 (platnost do r. 2021)
5. autorizace: 69-025-H / 39 11.2.2021 (platnost do r. 2026)

 

Absolvent kurzu obdrží doklad o absolvování přípravného pedikérkého kurzu. Poté skládá zkoušku před autorizovanou osobou Ministerstva zdravotnictví pro profesní kvalifikaci Pedikér/ka a nehtový/á designér/ka. Po úspěšném složení zkoušky obdrží osvědčení o získání profesní kvalifikace, na základě kterého si může zřídit pedikérskou živnost. Osvědčení se vydává v českém jazyce. Na požádání (předem) je možné jej obdržet i v anglickém jazyce.

Autorizovaná osoba pro tento kurz: Mgr. Jaroslav Fešar, MBA
Zkoušky provádí dle zákona č.179/2006 Sb. pouze tzv. autorizované osoby.

Název povolání (kvalifikace NSK): Pedikér a nehtový designér / Pedikérka a nehtová designérka (kód: 69-025-H)

Autorizující orgán: Ministerstvo zdravotnictví
Skupina oborů: Osobní a provozní služby (kód: 69)
Povolání: Pedikérka a nehtová designérka
Kvalifikační úroveň NSK - EQF: 3

Po úspěšném složení zkoušky profesní kvalifikace již nepotřebujete odpovědného zástupce (garanta). V běžném rekvalifikačním kurzu potřebujete odpovědného zástupce na dobu 1 roku. Ušetříte tak nemalé finanční prostředky.

Co nabízíme:
 • Během své 25 leté praxe jsem ošetřil desetitisíce klientů. Na základě vlastních zkušeností jsem schopen Vás se svým odborným lektorským týmem špičkově profesně a mile lidsky připravit do budoucí praxe. Z důvodů zachování nejvyšší úrovně kvality vzdělávání jsou v mých kurzech skupiny pouze 8 osob.
 • V mém kurzu pracujete na mých přístrojích a poté se rozhodnete, který je pro Vás nejvhodnější.
 • Výuka je doplňována modelovou prezentací a PC prezentací s projekcí (filmy a prezentace z mých vlastních přednáškových činností, edukační filmy, výukový obrazový materiál). Výuka probíhá s využitím mých skript, pracovních sešitů, internetu a knih. 
 • Zajištění klientů na praktickou část výuky.
 • Každý absolvent na konci kurzu obdrží doklad o absolvování kurzu, dárek a fotografie z vlastní výuky.
 • Doporučím Vám literaturu a potřebné kontaktní osoby při zařizování Vaší provozovny.
 • Poradím s vybavením přístroji, vybavením a materiály ve Vaší provozovně.
 • Seznámím Vás se všemi potřebnými předpisy a zákony (včetně novel platných v EU).
 • Poskytuji svým žákům celoživotní poradenství.
 • Při každém pracovním setkání káva, čaje a nápoje zdarma.
 • Před zahájením kurzu platíte pouze registrační poplatek 10.000,- Kč. Zbytek se hradí ve dvou splátkách, ne najednou.
 • V ceně pro vás nad rámec běžného základního pedikérského kurzu: základy podologie, seznámení se základy posouzení nohou na podoskopu a zhotovování silikonových korektorů.

Cílem kurzu je absolventy špičkově zaškolit v pedikérské profesi, ale také pomoci s výběrem vhodného vybavení, literatury, prostor, nábytku, přístrojů, nástrojů a pomůcek. Kurz motivačně směřuje k dalšímu vzdělávání v podologii v rámci systému vzdělávání České podologické společnosti a k přípravě na novou profesní kvalifikaci Pedikér/ka se specializací v podologii.

Obsahem kurzu je seznámení s pedikérskou profesí, rozdíly mezi klasickou a přístrojovou pedikúrou, základní latinské výrazy, anatomie nohy, kostra nohy, svaly nohy, cévy dolní končetiny, nervy dolní končetiny, stavba kůže, nemoci kůže, kožní nádory, stavba nehtu, nemoci nehtů, somatologie - nauka o lidském těle, hygiena, první pomoc, psychologie, sociologie, etika, živnostenské zákony, hygienické předpisy, základy ortopedie, operační zákroky, základy posouzení nohou na podoskopu, zhotovování individuálních korektorů, nožní klenby a řešení jejich problémů prostřednictvím individ.stélek do obuvi, ortopedické potíže (vbočený a vybočený palec, kladívkový prstec, drápovitý prstec, ostruha patní, vrozené vady, PEC), masáž dolních končetin, lakování nehtů, francouzská pedikúra, nail art, nehtová modeláž, gel - acryl, nehtová protetika, peeling nohou, parafínová lázeň a zábaly, depilace nohou, základy aromaterapie a reflexologie na nohách, teoretická příprava na klasickou pedikúru, praxe se sklapelem ve vodní lázni, teoretická příprava na přístrojovou pedikúru, praxe na mých přístrojích, klientská karta, management podnikání, základy účetnictví, zásady BOZP a PO.

Výuka probíhá interaktivně - PC prezentace na plátně, praktický nácvik ve dvou až třech plně vybavených učebnách, modelové ukázky (anatomické modely: kostra celého těla, kostra dolní  končetiny s pánví, kostra nohy, klouby, páteř, svaly, cévy, šlachy a nervy nohy), skutečný nácvik první pomoci. Každý účastník obdrží svůj anatomický pracovní sešit nebo jinou odbornou literaturu. Kurz je prakticky zaměřen pouze na přístrojovou techniku v pedikúře.

Vyžaduje-li to epidemiologická situace, teoretická část výuky probíhá distanční formou.

Naše centrum v rámci praktické výuky v přípravném pedikérském kurzu ošetřuje nohy zrakově a tělesně postiženým klientům zdarma.
Do praktické části našeho kurzu máme registrováno několik stovek klientů, kteří dochází na praxi našich studentů. Každý z účastníků kurzu prakticky ošetří několik desítek klientů.

Kurzy provádíme ve školícím a vzdělávacím centru: Pelhřimovská 1015/3, 140 00 Praha 4.
Prostory pro školící činnost jsou vybaveny špičkovou technikou a vybavením, podle hygienických a technických norem ČR a EU. 

Termíny konání a průběh výuky: Vyučuje se o víkendech a v rozvrhu je i cca 5 pátků. Některé praktické části mohou výjimečně probíhat v průběhu týdne. Studenti jsou na praktickou část rozděleni do dvou skupin. Kurzy zahajujeme dvakrát do roka (jaro/podzim). Jarní termíny: březen - červen. Podzimní termíny: září - prosinec. Kurz trvá cca 3 měsíce brutto.

 

NÁZORY NAŠICH ŽÁKYŇ NA KVALITU A PRŮBEH KURZŮ PEDIKÚRY

Byl to osud nebo náhoda? Stalo se a my věříme, že to náhoda nebyla. Byl to osud, který nám změnil životy a ukázal nám, jak silný dokáže být. Jarní pedikérský kurz je toho důkazem. Dne 4.3.2023 se sešlo osm žen z různých koutů naší země a jeden učitel – mistr. Od té doby utekly tři měsíce plné odborných školení, skvělé praxe se skvělými lidmi, plné humoru, smíchu a vzájemné spolupráce a pomoci. My, děvčata, jsme si „sedla“ na první dobrou. Můžeme říci, že jsme v sobě našly nejen kolegyňky, ale hlavně skvělé kamarádky, na které se můžeme kdykoliv obrátit. Troufáme si říci, že i Jaroušek z nás měl velkou radost, protože to ON byl ten hlavní strůjce toho všeho. On a již zmíněný osud. To Jaroušek nás vedl k dokonalosti své. Postupně nás zasvětil do tajů „nohologie“. Ukázal nám, jak funguje lidská noha, mohly jsme si vše osahat a vyzkoušet. Naučil nás, jak může špatná chůze souviset s bolestí hlavy. Jak je celé tělo skvěle propojené. Mohly jsme se na něj vždy s důvěrou obrátit. Ve dne i v noci. Vždy měl pro nás radu, povzbuzení, nebo vtipné video. Je to opravdu úžasný člověk, profesionál, který svou práci miluje a svoji neutuchající energii předává dál. Svým žákyňkám, kolegům, kamarádům a v neposlední řadě i svým spokojeným klientům. Ta pozitivní energie byla celou dobu kolem nás, byla cítit všemi smysly. Uteklo to. Je to tu. Jsou z nás pedikérky připravené na boj zblízka, jak nedávno Jaroušek napsal. Pokud váháte, zda absolvovat kurzy u pana Fešara nebo jinde, řekneme vám: Zaleží na vás. Máte právo výběru. Ale pokud si pro svou další cestu zvolíte pana Fešara, rozhodně nebudete litovat. Svou energii, svou lásku k práci a své nadšení předá i vám. Jaroušku, děkujeme Ti za vše.
Jarní žákyňky Andrejka, Mony, Martinka, Monča, Miru, Helča, Sašenka a Halynka (2023)

Kurz jsem dělala u toho nejlepšího. Od začátku jsem věděla, že jde o špičku v oboru pedikúry. Všechno bylo perfektní. Teoretická část byla plná informací, které jste uměl podat záživnou formou a nebyla tak možnost se nudit. A stejně byl vždycky prostor pro debatu a dotazy. Praktická část byla stejně dobrá...možná lepší :-). Pro práci nám byl k dispozici krásný prostor nové provozovny, mohly jsme používat kvalitní profesionální nástroje, měly zajištěné modely a tím i různorodé nehty. Prostě báječná příprava pro vlastní praxi. Teď zpětně vidím, kolik jste nás toho naučil. Všechno si nejde ani pamatovat, ale vždy, když na něco narazím, vzpomenu si, že jsem to už asi NĚKDE slyšela ;-). Jsem ráda, že jsem si vybrala Váš kurz. Mějte se krásně. P.S. sloník opravdu funguje❤️.
Jana Ečerová (podzim 2022) 

Na kurz pana Fešara, jsem se přihlásila spíše ze zvědavosti, sama jsem do té doby ani nikdy nebyla na pedikúře. Zajímala mě však problematika nehtových rovnátek a tento obor mi přišel hodně podobný mé celoživotní profesi, zubní instrumentářky. Kurz byl vedený ve velmi přítelské atmosféře, pan Fešar nás vždy s úsměvem a trpělivostí zasvěcoval do problematiky péče o nohy. Výuku nám zpříjemňoval různými sladkostmi, které nosil na hodiny teorie. K pohodové atmosféře přispívala i moc fajn parta holek, každá z nás do kurzu přinesla něco zajímavého ze své stávající profese, vzájemně jsme si pomáhaly, radily a  zůstaly spolu v kontaktu i po skončení kurzu. Praktickou část jsme nejprve vyzkoušely sami na sobě, později jsme zkoušely pečovat i o klienty s různými obtížemi, čímž jsme získaly alespoň částečnou představu o tom, co práce pedikérky obnáší. K tomu mít vlastní pedikérské studio, povede zřejmě ještě dlouhá cesta, ale na základě informací a zkušeností, které jsem na kurzu získala, věřím, že si svůj sen jednou splním.
Zuzana Riedlová a jarní parta žákyněk (2022)

Kurzy Jaroslava Fešara jsou opravdu na velmi vysoké profesionální, ale zároveň lidské úrovni. Bylo nám s kolegyňkami potěšením a ctí pod odborným a trpělivým vedením opravdu poctivě proniknout do tak specifického řemesla jako je pedikúra. Forma výkladu byla vždy naprosto srozumitelná a především interaktivní. Nikdy nám nevznikala „hluchá“ místa či „zívací“ nuda. Jedním slovem kurz je perfektně připravený! Navíc bylo úžasné, jaká nám na kurzu panovala pohoda a mistrovy humorné glosy… Jak my jsme se nasmály. :-) S kolegyňkami z různých koutů ČR se z nás, především zásluhou pana magistra a vytvořením velmi vlídného prostředí za dobu kurzu staly kamarádky. Máme navždy svoji komunikační chatovací skupinu, kde sdílíme nejen své profesní, ale někdy i osobní zážitky. Přejeme Vám do nového roku 2022 mnoho zdravíčka a plejádu nadšených absoloventů jako jsme byly my.

Podzimní partička „žákyněk“ (2021)

Pan Mgr. Fešar je opravdu úžasný člověk. Jeho kurzy byly nejen poučné, ale hlavně zábavné! Ani hodiny teorie nebyly nudné. Všechny informace podává tak poutavou formou, že člověk ani nevnímá, jak plyne čas. A totéž se dá říci i o hodinách praxe v jeho provozovně – vše probíhalo v milé a přátelské atmosféře, takže - kdyby to nebyla tak vážná věc, řeknu ZÁBAVA :-)! Pokud bych se měla znovu rozhodovat s kým kurz absolvovat, moje volba by byla jasná.
Ing. Šárka Kopáčková (2021)

Když jsem se rozhodovala, do kterého pedikérského kurzu se přihlásit, objevila jsem web vasenohy.cz a začala pročítat zveřejněné recenze. Zaujalo mě, s jakou radostí a opravdovostí byly napsány, takže bylo hned rozhodnuto. Mohu říci, že p. Mgr. Fešar jednoznačně dostál svému cíli, jež uvádí na svém webu pod záložkou Pedikérské kurzy a přeškolení: „Cílem kurzu je absolventy mile lidsky a špičkově profesně zaškolit…“ Co více dodat. Pan Mgr. Fešar je skutečný top odborník v oblasti pedikúry a podologie a navíc milý a lidský, takže nebudete mít strach se na cokoliv v průběhu výuky zeptat, když by vám náhodou něco nebylo jasné. Kurz v Centru péče o nohy a tělo vřele doporučuji.
Ing. Jana Švendová (2021)

Při rozhodování, jak dále po rodičovské a zda se navracet se k původní profesi ve zdravotnictví, padla myšlenka na pedikúru s nádechem zdravotnictví a to vzhledem ke skutečnosti, že to není obor úplně vzdálený a je zde hlavní náplní pomáhat lidem. Po hledání a pročtení recenzí jsem narazila na kurz pana Fešara. Cena byla sice vyšší, ale po zjištění, co vše kurz nabízí, obsahuje a že i po ukončení kurzu je možné konzultovat, byla právě toto jasná volba. Volné místo bylo sice až za několik měsíců, ale byla jsem poslední, koho bylo možné příjmout. Musím říci, že to byla skvělá souhra všech okolností. Nejen že opravdu vše bylo tak, jak bylo slíbeno (i skvělé občerstvení včetně úžasných šlehačkových trubiček, lahodné kávy nebo výtečných voňavých čajů), ale především super spolupráce s lektorem při teoretické a hlavně praktické části. Mnoho lidí se vystřídalo pod našima rukama s jistotou odborného dohledu a hlavně pomoci. Velkým plus hodnotím i úžasnou atmosféru během celého kurzu i po jeho skončení. Objevila jsem v mém novém profesním životě další milé a skvělé kolegy. Práce, i když je to náročná, mě baví a využívám dalších možností vzdělávání právě s naším panem učitelem. Jaroušku, děkuji moc za veškerou pomoc, snahu, rady, povzbuzení a pohlazení když to člověk potřebuje!
Pavlína Macháčková, DiS. (2021)

Blíží se mi konec mé dlouholeté " mateřské dovolené" a já jsem začala uvažovat, kterým směrem se po mateřské vydám. Asi jsem o pedikuře uvažovala už dávno, ale potom co jsem našla nabídku kurzů u pana Fešara bylo 100% rozhodnuto. A jsem štastná, že dnes mohu říct, že instinkt mě opět nezklamal. Pan Fešar je vynikající mentor, který má smysl pro humor, hýří dobrou náladou a předá Vám maximum ze své praxe a zkušeností. V březnu 2020 jsme byly historicky první COVidové žákyně, neuměla jsem si to představit. Začalo se online vyukou teoretické části přes Skype, cca za 1,5 měsíce za přísných hygienických podmínek náslédovala praktická část, a všichny jsme se tešily, až se potkáme osobně. Kurz je vedený v rodinné atmosféře, vždy panovala výborná náladu, humor a odcházíte s hlavou plnou informací, odborného materiálu a příkladů z praxe. A velikou chuť do toho všeho skočit po hlavě :-) Proto i ja velmi ráda, píší tuto referenci, protože pan Fešar má pedikúru jako koníček, svoji práci miluje a tento entuziasmus umí předat dál na své žákyně. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro váš kurz a těším se, až se potkáme při dalším vzdělávání. Hodně štěstí Všem.
Simona Teplárková (2020)

Zdravím všechny, kteří se rozhodují absolvovat pedikérský kurz. Já si před rokem vybírala také podle referencí a možná i vám toto hodnocení pomůže se rohodnout. Moc doporučuji absolvovat kurz u pana Fešara. Nejen, že je to úžasný člověk, má lidský přístup k druhému, ale je i vtipný, veselý a velice vzdělaný ve svém oboru.
My s kolegyňkami jsme vychytaly opravdu netradiční kurz v době coronaviru. Musím říci, že i tak jsme to pod vedením pana Fešara výborně zvládly. Vyučování vedl po Skypu (tedy teoretickou část). Takto jsme po celou dobu coronaviru fungovaly. Učení bylo mnoho a mnoho, o to více jsme byly připraveny do své budoucí profese.
Praktická část se již konala v době, kdy to již bylo vládou povoleno. Každá z nás měla shodně možnosti si vyzkoušet provedení pedikúry na lidech s různými defekty nehtů i např. s lidmi s cukrovkou nebo nevidomými. Bylo to super a ještě více jsme s kolegyňkami byly do práce zapálené. Během kurzu nás pan Fešar rozmazloval a dopřával nám i různé dobroty v podobě dortíků a pizzy.
Celý kurz probíhal v přátelském duchu a byla skvělá atmosféra.
Obrovskou výhodou také je, že závěrečné zkoušky jak praktické tak i písemné, skládáte opět u pana Fešara. Tudíž můžete okamžitě po složení zkoušky začít pracovat samy bez ročního dohledu.
Tímto ještě jednou děkuji panu Fešarovi za jeho vlídné a přátelské jednání a vám co se rozhodujete, tak neváhejte a zvolte ten první krok k vaší budoucí profesi právě tímto skvělým kurzem. Hodně štěstí a úspěchu všem budoucím kolegyňkám.
Denisa Tóthová (2020)
 
Kurz přístrojové pedikúry od pana Fešara byl veden po celou dobu v přátelském duchu. Vládla vždy příjemná nálada. Kurz je dobře organizovaný a pan Fešar nás seznámil se vším co pedikérka potřebuje vědět pro svůj start - od administrativy, legislativy až po samotné ošetření nohou. Kurz nám ukázal spoustu zajímavostí a jiných souvisejících témat, po jehož absolvování se otevírá cesta nejen k pedikérské činnosti, ale i k mnoha dalším možnostem v oblasti podologie. Dá se říci, že tento kurz je skvělá cesta k celoživotnímu vzdělávání! 
Za jarní kurz (2019) žákyňky Eva M., Marcela H., Renata H., Věra G., Yvona K., Jana P., Pavla R., Nikola A.

Vzhledem k tomu, že jsem na přístrojovou pedikúru do "Centra péče o nohy" chodila (jako klientka), i když ne přímo k panu Fešarovi, tušila jsem, co mě čeká. Skvěle profesionálně připravený kurz a nejen. Naprosto srozumitelně předané vědomosti a zkušenosti. To vše s humorem a laskavostí. A navíc láskou k oboru jako takovému. Jaroušku, moc děkuji za milý čas strávený s Tebou na kurzu. Těším se na další setkávání se s Tebou i s prima kolegyňkami.
Yvona Kadeřábková (2019)

Bylo a je pro mě ctí učit se u pana Fešara. Je to člověk s vysokou odborností a zároveň velmi lidský. Kurzy se nesou v duchu dobré a rodinné nálady, zároveň jsou plné odborných informací a spoustou příkladů z praxe. Pane Fešare, ani slovo DĚKUJI 100x vyslovené nevyjádří to, jak moc jste mi pomohl do podnikání v pedikúře. Budoucí žákyňky, užívejte si naplno každé minuty ve výukovém centru, protože čas zde velmi rychle ubíhá.
Lenka Nosková (2018)

Někdy v březnu loňského roku jsem se přihlásila k panu Fešarovi na kurs přístrojove pedikúry. Trochu jsem z toho všeho měla obavy, protože už jsem dlouho ze školy pryč. Avšak dostala jsem se do velmi příjemného kolektivu a vlastně jsem se velmi těšila na všechna společná setkání…
Nebyla nouze o vtip, ač učení stále  přibývalo a strašák zkoušky byl před námi. Byl to velmi příjemně strávený čas po všechny ty pátky a víkendy, kdy jsme se po celý podzim 2018 setkávali. Zkoušky jsme zvládly a praxe byla zajímavá. Teď už jen rozletět se pedikérsky do světa.
Děkujeme pane Fešare.
Monika Vratná (2018)

Když jsem po jedenácti letech od první dcery podruhé nastoupila na rodičovskou dovolenou, bylo mi jasné, že své původní zaměstnání budu muset opustit, protože bylo a je velmi časově náročné. Rozhodovala jsem se, co dál……a rozhodla jsem, že ač jsem vystudovaný ekonom, celý život sním o úplně jiném povolání, a že nyní je ten správný čas. Začala jsem studovat reflexní terapii a byla z ní nadšená, ale současně mi bylo jasné, že by „to ještě něco chtělo“. Přemýšlela jsem, listovala na internetu, a padla mi do oka „trošku jiná pedikúra“. Sedla jsem si k počítači a zkusmo napsala svůj životní nápad panu Fešarovi. Tímto krokem se mi opravdu začal měnit život. Pan Fešar mi hned druhý den volal, a povídali jsme si dobrou hodinu o tom, zda vše zvládnu s ročním dítětem, co se bude dít, a jaké to vlastně bude všechno skvělé. A bylo to ještě lepší.

Už první hodinu bylo jasné, že z nás, podzimních žákyněk, bude skvělá parta, a že máme naprosto výjimečného učitele, a bude to stát za to. Probrali jsme teorii, velmi podrobně, a ač teorie bývá často až nudná, na tomto kurzu nejenže nudná nebyla, byla velmi zajímavá, a ještě jsme se u všeho vždy velmi dobře pobavily, nasmály a vždy dostaly něco navíc. Z praxe jsem já osobně měla velký strach, ale nebyl důvod. Ošetřovaly jsme samé skvělé lidi, dozvěděly se často jejich životní příběhy, a za zády jsme vždy měly pana Fešara a jeho pomocnou ruku.

Celý kurz je velmi dobře veden, navštívily nás odborníci z hygieny, psychologie, kosmetiky, manikúry a troufám si říct, že celý kurz mi dal více než leckterý semestr na vysoké škole. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla udělat ten zásadní krok a mohla tak poznat skvělého učitele, úžasného, empatického člověka a nepřekonatelného odborníka v oblasti pedologie, který část svých znalostí umí s takovou grácií předat dál. A jako bonus jsem získala nové přátelství svých spolubojovnic, které, pevně doufám, přetrvá i nadále. Ještě jednou, moc děkuji!!!
Ing. Petra Maršíčková (2018)

Zdravím Vás jako budoucí kolegy a pokud jste stále ve fázi rozhodování jestli jít na kurz pana Fešara, nebo na nějaký jiný kurz, který může být i levnější, kratší a zdánlivě může mít spoustu lákadel,tak bych Vám doporučila jednoznačně kurz  pana Fešara.Při spravném rozhodnutí totiž ve finále ušetříte spoustu peněz.
Já jsem absolvovala kurz mokré pedikúry u jedné nejmenované organizace,ale po jeho uspěšném absolvování jsem se bohužel necítila,tak že něco zvládnu,navíc kurz nebyl autorizován,takže po jeho absolvování jsem si musela nejen shánět,ale také platit garanta,což není vždy úplně jednoduché.Také úroveň a hygiena kurzu se nedá srovnat.Pokud si vyberete kurz pana Fešara po jeho absolvování budete hledat luxusní prostory pro svoji práci,protože si budete více vážit toho co umíte, budete znát odpovědi na otázky vašich zákazníků, také Vás nebudou překvapovat některé anomálie nohou a hlavně získáte certifikát od autorizované osoby takže můžete začít dělat to,co Vás baví bez časových průtahů a dalších investic. Přeju hodně štěstí.
Káťa Barešová (2018)
 

S informací o dění tohoto kurzu přišla za mnou má kamarádka. Rozhodly jsme se, že do toho společně půjdeme. Ve dvou jde všechno lépe. Absolvovaly jsme spolu už jeden kurz, v jiném příbuzném oboru, a nebyly jsme 100 % spokojené a tak jsme nevěděly, co od tohoto kurzu očekávat. Podle recenzí a širokého spektra nabízených služeb nám bylo jasné, že to bude určitě na lepší úrovni a vše tomu nasvědčovalo i vedení tohoto kurzu a to panem Fešarem. Jeho profesní historie a nynější působení nás přesvědčovalo o naprosté kvalitě. Samotný průběh kurzu byl nad naše očekávání skvělý. Úžasné složení našeho týmu jen dodávalo na genialitě. Staly se z nás kamarádky, které se navštěvují i po skončení kurzu. Ale hlavní je to, co všechno jsme si odnesly. Dodalo nám to jakýsi pocit, věřit si v tom, co děláme. Pan Fešar je neskutečná osobnost, která je opravdu na správném místě. Nelze to tak popsat, musí si tím člověk projít sám. Ještě jednou moc děkujeme za předané informace a odborné zkušenosti. Budeme se maximálně snažit, dělat to tak, jak jste nás to učil. Děkujeme!
Vaše Ústecké Fešarky Diana Pavlátová a Andrea Bardonová (2018)


Jsem opravdu ráda, že jsem kurz absolvovala právě u Vás. Vybrala jsem si ho na základě webových stránek a doporučení. I když jsem při čtení recenzí hodně nedůvěřivá, říkala jsem si, že kdyby to byla jenom z poloviny pravda, budu spokojena. Váš kurz byl pro mně velmi milým "šokem". Po dlouhé  době jsem viděla někoho, kdo svoji práci vykonává s pokorou, láskou a nadšením. Nevím, jestli jsem měla jenom štěstí, že jsem se na kurzu sešla parta, která si takzvaně sedla, ale při loučení jsme konstatovali, že ty 3 měsíce strašně utekly a víkendy s panem Fešarem nám budou chybět. Chtěla by jsem poděkovat za Vaše rady, doporučení, podělení se o Vaše letité zkušenosti a hlavně podporu v našem novém začátku. Snad i já jako jedna z "Fešarek" budu moci jednou říci, že, cituji "Pomáhám lépe chodit". Budu se těšit na  setkání s Vámi při dalším vzdělávacím semináři.

Eva Blektová (2018)

Velice bych Vám chtěla poděkovat za to, že jsem mohla absolvovat kurz pedikúry u Vás a pod Vašim dohledem. Nemohla jsem si vybrat lepší kurz. Neuvěřitelné jak rychle kurz utekl, byť se na začátku zdál být dlouhý. Skvělí lidé a bezkonkurenční školitel pan Fešar. Děkuji mnohokrát za spoustu užitečných rad. Snad je všechny v budoucnu zúročíme.

Lenka Králíčková (2018)

Na kurz pedikúry pod vedením pana Fešara jsem se dostala vlastně náhodou. Hledala jsem činnost, kterou bych mohla dělat při zaměstnání a zároveň by mě bavila. Teď jsem přesvědčená o tom, že to byla správná volba. Průběh kurzu předčil mé očekávání v mnoha ohledech. Většinou jdeme na kurz s tím, abychom se nějakou věc naučili. Ale my dostali mnohem více. Nejen skvělé informace, které se týkají teorie, ale i úžasné vedení během praktické části. Pan Fešar je výjimečný člověk, který dokáže své vědomosti a dovednosti předat druhým, ale hlavně to vše dělá s láskou. Vždy pozitivně naladěn, s úsměvem a vlídným slovem pro každého.
Vaše žákyňka Hana Zoubková (2017)

Chtěla bych touto cestou poděkovat za příjemný zážitek. Ono to možná zní zvláštně, že by studium a vzdělávání mohlo být zážitkem, zvlášť když máte doma školou povinné děti, které stále naříkají, že je ta škola nebaví. Velmi záleží na osobě, která vás vzdělává. Pan Fešar, je člověk velmi profesionální, systematický, laskavý, vtipný a tak se kurz pedikúry stal zážitkem. Po kvalitní teoretické přípravě jsme absolvovaly praxi. Tam jsme se setkaly s mnoha rozličnými problémy a viděly, jak je můžeme řešit a také jsme si vše vyzkoušely. A tak, když seděla má první klientka v křesle a už jsem za zády neměla pana Fešara, byla jsem sice nervózní, ale věděla jsem, co a jak mám udělat. Tento kurz bych doporučila každému, kdo se pedikúře chce věnovat profesionálně a chce mít svoji práci rád.
Zuzana Šťastná (2017)

Již delší dobu jsem uvažovala na kurzem pedikúry, ale žádné kurzy mě nijak zvlášť neoslovily.K mému velkému štěstí si má dlouholetá kamarádka chtěla kurz udělat také a její výběr byl zcela excelentní. Dodnes ji za to moc děkuji.Ráda bych vyzdvihla opravdu velmi osobitý a profesionální přístup pana Fešara.S takovým elánem, lidským přístupem a nadšením s jakým vás provází celý kurz, to je opravdu zcela ojedinělé a neuvěřitelné na dnešní dobu.Teorie, pro některé nudná část...:-) Dostaly jsme vždy odbornou, zkušenostmi nabitou odpověď, radu na všechny naše všetečné otázky. Praxe, co více dodat - SKVĚLÉ - naučili jsme se opravdu postup od A-Z. Klienti byli velmi milí lidé, to je nutno také zmínit. Nakonec naše celá skupina byla skvělá a člověku bylo opravdu líto, že kurz končí. Kurzy pana Fešara mohu opravdu vřele DOPORUČIT všem co se chtějí něco naučit na 100% v oblasti pedikúry. Chystám se na další do - kurzy pana Fešara a to asi mluví za vše, moc se těším na další setkání.

Alice Wachtfeidlová - Podhorská (2017)

Rok jsem měla svoji přihlášku do kurzu na stole, kdybych věděla, co mě čeká, absolvovala jsem kurz již dávno. Kdo půjdete na kurz, tak očekávejte, že prvotně změníte život svých chodidel a změníte pohled na své zdraví. Setkáte se v první řadě s precizním a profesionálním panem Fešarem, který i přes svoji letitou praxi v oboru, je lidský, bezprostřední a vytváří s úsměvem pohodu po celou dobu trvání kurzu. Vždy výborně naladěn a s grácií dokáže potřebně nutnou a pro někoho i nudnou teorii vyložit poutavou přednáškou, při které se rozhodně nebudete nudit. Když budete mít štěstí na skupinku budoucích tzv. fajn „Fešarek“, prožijete nezapomenutelné skoro čtyři měsíce opravdu výborné průpravy s reálnou praxí do budoucna. Získáte jasný přehled do svého podnikání od A do Z. Budete vždy vzpomínat a používat co jste se v kurzu naučili. Měla jsem to štěstí mít na kurzu úžasnou skupinku žen, na které nikdy nezapomenu. Jsem přesvědčena, že lepší kurz nenajdete. S úctou a díky.
Iveta Pavuková

Moc ráda vzpomínám na Váš kurz pedikúry, který jsem absolvovala na jaře 2016. Potkala jsem tady plno bezvadných holek, se kterými jsme se scházely každý víkend. Každá z nás má jiný život a jiné starosti, ale u Vás jsme si měly vždy o čem povídat.Naučil jste nás plno nových věcí. Vše co se týče podnikání, praxe, teorie. Pro mně ovšem byla nejcennější rada, kterou jste nám opakoval několikrát během kurzu, a to: "Nikdy, i když budete v budoucnu jakkoliv úspěšné, se nezapomínejte chovat ke klientům slušně a s pokorou." No a přesně takhle se chováte Vy a jste velkým vzorem pro každého okolo Vás. Byly to tři měsíce, ve kterých jste nám věnoval plno Vašeho času, tři měsíce, které nám všem změnily život. Ještě jednou děkuji.
Ivana Starková

Na kurz pedikúry jsem se dostala opravdu náhodou. Jako matka na mateřské jsem přemýšlela co dál. Musím ale říci, že díky elánu a zapálení pro věc mě pan Fešar ohromně motivoval. Bohužel kurz byl pro mne velmi krátký, čas v něm uběhl jako voda a musím řici, že jsem se na každý víkend opravdu moc těšila. V den zkoušky jsem si uvědomila, že vše končí a bylo mi to moc líto. Pana Fešara mohu vřele doporučit, protože opravdu předá spoustu rad a příběhů z praxe, odbornost je zde bez diskuzí. Kdyby každý provádel své řemeslo s takovou péčí, láskou a lidskostí, byl by svět lidí dokonalý. Ráda vzpomínám.
Lucie Giňová
 
Chtěla bych touto cestou opět poděkovat panu Fešarovi a celému jeho týmu za dokonalé provedení světem pedikúry. Do té doby jsem měla pouze zkušenost s mokrou pedikúrou na vlastních nohou a nikdy by mne nenapadlo, jak se mé obzory rozšíří po shlédnutí těchto internetových stránek. Po zjištění, že pan Fešar je stejně jako já původně zubní technik, mi bylo jasné, čemu se chci nadále věnovat. Kurz bych chtěla doporučit všem, kteří čekají něco víc než jen pedikúru a plánují se i nadále vzdělávat v tomto oboru. Pan Fešar má vše výborně zpracované a navazující a co bylo pro mne velké překvapení, i zábavné.
Lenka Pešková
 
Pro rekvalifikaci pedikúry J. Fešara jsem se poprvé rozhodla, když jsem byla náhodně na jeho přednášce. Tam jsem s obdivem zjistila, že toto je člověk, který opravdu ví o čem mluví a měla jsem jasno. Když půjdu na rekvalifikaci pedikúry, tak jedině k panu Fešarovi. Sice jsou tyto kurzy hodně obsazené, ale vyplatilo se počkat. Na kurzu jsme vše nejdřív krok po kroku teoreticky probrali a pak nastala praxe, kde se nám pan Fešar opravdu věnoval a vše nám s praktickou ukázkou vysvětlil. Tato rekvalifikace splnila nad rámec moje očekávání. Všem bych školení u pana Fešara s čistým svědomím doporučila!
Monika Macholánová
 
Pro všechny budoucí kurzisty. Rozhodla jsem se, že svoje ohlédnutí za kurzem napíšu až po prvním oficiálním klientovi. To bylo dneska. Díky vášni pana Fešara pro obor, kterou dokáže přenést snad na každého, jsem naskočila po osmi letech doma (mateřská) do rychlovlaku. V půlce prosince jsme skládáli závěrečnou zkoušku v kurzu, dneska je půlka února a já mám první klientku za sebou. A nejde říct nic víc než, pane Fešare, děkuji. Byla jsem sice nervózní, ale tak profesionálně vyškolená z praxe, že mě vůbec nic nezaskočilo a paní odcházela naprosto spokojená. A to jsem nastupovala do kurzu jako naprostý amatér, který možná sám sobě občas odrbal paty pemzou.
Jitka Craig
 

Všem zájemcům o rekvalifikační kurz přístrojové pedikúry! Na stole mám čerstvý certifikát o absolvování kurzu (9 – 12/2015) a jsem šťastná a nadšená. Šťastná, že jsem úspěšně složila závěrečnou zkoušku, a nadšená z celého průběhu kurzu. Pan Fešar je člověk, který vládne úžasnými lektorskými dovednostmi – dokáže i méně poutavou teorii přednést takovým způsobem, že jí doslova hltáte, takže u zkoušky pak nemáte problém si potřebné informace vybavit. Praxe – to je bod zlomu, na který se každý frekventant těší: Ve vašich dlaních budete v průběhu praxe držet na pohled pěkná i méně pěkná chodidla klientů, ale ze všech, pod vedením pana Fešara, vykouzlíte ten nejlepší možný výsledek profesionální a odborné pedikérské péče. Budete-li mít štěstí na nadšené kolegyně (a jednoho zapáleného kolegu) - jako jsem měla já - vytvoříte si společně příjemnou rodinnou atmosféru, ve které vládne pohodová nálada a legrace. Přeju všem, aby zažili podobné v následujícím rekvalifikačním kurzu!
Mgr. Jana Marie Řezáčová

Když jsem si - jako zdravotník - před časem uvědomil, že ohromná množina potíží pacientů s pohybovým aparátem a jinými obtížemi souvisí s jejich nohama, začal jsem hledat možnosti a cesty k základům poznání problematiky nohou. Záhy jsem zjistil, že ideálním základem takového poznání by mohl být pedikérský kurz zaměřený na podologii. Pak už byla snadné nalézt na internetu kurz pořádaný Centrem péče o nohy a tělo pana Jaroslava Fešara. Všechno mluvilo pro to, abych se do takového kurzu přihlásil: pan Fešar je sám zdravotník, jeho směřování je cestou ke zdraví nohou a následně celého těla, veškeré aktivity jeho i jeho Centra jsou zřetelně motivovány neustálou snahou po zlepšování poskytovaných služeb, zvyšování kvalifikace a prohlubování mezioborové spolupráce. Náplň a rozsah kurzu mi na první pohled připadly velmi smysluplné a konečně i ekonomické hledisko se zdálo velmi příznivé. To, že za rozumnou cenu přijímá pan Fešar do kurzu velmi omezený počet zájemců, mě přesvědčilo o tom, že nejde o žádného "zlatokopa". Dnes, kdy jsem čerstvým absolventem základního kurzu přístrojové pedikúry v Centru péče o nohy a tělo musím říci, že všechny moje představy byly více než vrchovatě naplněny, či spíše je čtyři měsíce poměrně intenzivního kurzu předčily. Velmi rád bych sem napsal také něco negativního, aby moje řádky nevyzněly jako placená óda na absolvovaný kurz či reklama. Ale i když jsem opravdu poctivě v duchu procházel zpětně celý kurz, nemohu najít žádný zápor. Pan Fešar je evidentně člověk, který je schopen silou své profesionality spojené s nesporným kouzlem osobnosti bořit bariéry mezi jednotlivými obory péče o zdraví člověka. A co víc! On je dokonce mocen spojovat prakticky neslučitelné a dokázal provázat krásné pedikérské řemeslo s několika medicínskými obory. A to na takové úrovni, kdy je pedikér a podolog respektovaným partnerem lékaře. Proto rád využiju této možnosti a poděkuji panu Fešarovi, Kláře Dlabolové a ostatním lidem, kteří na kurzu spolupracovali, za nádherné čtyři měsíce života, za pohodovou atmosféru a za teoretické i praktické znalosti. Kdyby všichni, kdož se starají o nějakou formu vzdělávání v této zemi, přistupovali ke své práci stejně jako Jaroslav Fešar a jeho kolegové, byli bychom nejvzdělanějším národem Evropy a toto vzdělání bychom získali radostně a s nadšením. Poslední řádky bych chtěl věnovat svým kolegyním spolužačkám z našeho jarního kurzu 2015. Holky, bez vás by ani pan Fešar - přes svou nezdolně optimistickou a radostnou povahu - nedokázal udělat ten kurz tak pohodový, báječný a plný srandy! Děkuju moc.
Roman Mazánek

Cítím velikou potřebu poděkovat za báječný kurz, za velmi vstřícné a milé přijetí, za vytvoření úžasné takřka rodinné atmosféry při každém setkání, za ochotu a zájem naučit nás co nejvíce, za předání Vámi léta nasbíraných zkušeností. Oceňuji vysokou profesionální úroveň s úžasným lidským přístupem. Máte mimořádné vlastnosti, jak v odbornosti, tak i ve vztahu ke klientům a k lidem vůbec. BÁJEČNÝ KURZ, skvělá parta, jsem ráda, že jsem Vás všechny mohla poznat a těším se na další setkání.
Dita Kasperová

Hodnocení se nedá vyjádřit slovy, Váš kurz se musí zažít! Je prostě skvělý, jste báječný, optimistický člověk, plný chutě vzdělávat další lidi a jsem poctěna, že jsme ho mohla navštěvovat. Těším se na další setkání.
Renata Kábelová

Budoucí účastníci toho kurzu, mohu napsat jen jedno - neváhejte a vězte že ten dobrý pocit, který máte z těchto stránek je správný a dostanete maximum ba naopak i něco na víc. Od první hodiny budete vědět že jste si vybrali správně a nebudete chtít zameškat ani hodinu. Pan Jaroslav je člověk na správném místě a svou práci dělá poctivě, pečlivě a s velkou láskou. Každý kdo absolvuje jeho kurz má velké štěstí. Já osobně se těším na další spolupráci, školení, kurzy a setkání se všemi, které jsem díky tomuto kurzu potkala.
Fešarka Blanka Schönweitz

Opravdu dlouhou dobu jsem se nesetkala s člověkem, tak zapáleným pro svou profesi. Věděla jsem, co chci dělat, ale Vy jste tomu dodal i smysl. Vaši klienti nám dodávali odvahu, někteří nám zase nabídli zkušenost, která se naskytne jen opravdu výjimečně (zdravotní stav). Jste opravdový profesionál a vždy se budu odkazovat na Vaše jméno :-), né pro získání jakýchkoliv benefitů, ale protože jsem pyšná na to, kdo byl (bude i nadále) mým lektorem. Všem Váš kurz doporučuji, protože sama jsem si po profesní stránce lépe vybrat nemohla. Navíc jsem potkala pár opravdu úžasných lidí. Teď už je to jen na nás :-).
Eliška Tříšková

Určitě bych chtěla vzkázat budoucím pedikérkám, které o tomto kurzu přemýšlí a váhají nad délkou kurzu ať se vůbec nebojí, protože kurz mi uběhl hodně rychle a ať se také popř. nebojí dálky (vzdálenosti), že jsem s kamarádkou dojížděla až z Moravy a vůbec to nebyla, když pominu finance, žádná překážka, já si to právě ba naopak užila/užívala, byla jsem sice v České republice, ale přeci jenom trochu mezi povahově jinými lidičkami a v jiném prostředí/městě a u toho se odreagovala od jiných všedních dnů, což bylo do dalších dnů pro mne hodně pozitivní a stálo to i za ty peníze za dopravu.
Obsah kurzu je hodně zajímavý z oblasti lékařské, plný informací, které jen tak na internetu nebo jinde v knize nenajdeme, protože Vy jste tyto informace hodně doplňoval vlastní praxí (letos 17-letou zkušeností) a ta se nikde nenajde. Dále kurz byl zajímavý, že lektoři byli i z jiných oblastí jako je psychologie a zdravověda.
Co se týká zkoušek, ano měla jsem strach (i přesto, že jsem se učila a vše mne zajímalo a bavilo), ale to je podle mne normální, zkušební tým byl vřelý a při odpovídání na otázky nás se zaujetím vyslechl popř. v dobrém z praxe zkušenostmi doplnil, abychom si to v dobrém odnesly sebou do své praxe.
Dále člověk nikdy neví, kdy koho a kde potká (hlavně milého) a náš tým budoucích pedikérek byl a je úžasný, proto vznikly Fešarky, které plánují další společné setkání. Děkuji moc za Váš úsměv, který na kurzu byl pro mne asi ze všeho ten nejlepší, to je to co se mi líbilo, byl pozitivní, přátelský, lektorský.
Simona Szczotková

Po celou dobu kurzu jsem byla maximálně spokojená. Ohledně výuky se mi líbil hlavně výklad dané látky + nějaké veselá historie od našeho Jarouška. Myslím si, že teorie byla opravdu dostačující a musím říci, že jsem velice ráda, že součásti kurzu byla také odbornost / latina, která se mi nyní hodí, když oslovuji ke spolupráci lékaře…. Vypadá to velice profesionálně a já alespoň vím o čem se hovoří.
Ohledně praxe jsem taktéž byla spokojena. Byla jsem ráda, že jsem si mohla zažít atmosféru mezi nevidomými klienty, kteří jsou naprosto úžasní.
Co se týče závěrečné zkoušky, tak musím dát jedno veliké plus, protože komise byla naprosto perfektní.
Nenašla jsem nic co bych vytkla teorii ani praxi.
Jsem ráda, že jsem poznala nové lidi, kteří jsou úžasní a že se nám podařila založit skupina Fešarek a doufám, že zůstaneme v kontaktu a budeme se dál vzdělávat a vídat se.
Lenka Krečmerová

Milé budoucí kolegyně, jen pár slov k Vám, které jste se rozhodly pro rekvalifikační kurs přístrojové pedikúry u pana J.Fešara. Udělaly jste moc dobře, protože na Vás čeká nejen hodně teorie, praxe, ale zažijete i spoustu úsměvných situací a legrace. Pan Fešar je z mého pohledu nejlepší z nejlepších nejen jako odborník s mnohaletými zkušenostmi, ale hlavně jako člověk....pozitivní, přátelský a velmi milý. Přeji Vám, aby jste pocítily nejen radost z úspěšného absolvování zmíněného kursu, ale zároveň i lítost nad tím, že skončil, tak jako my, Fešarky 2014.
Alena Havlíčková

Chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za vše co jste pro nás připravil v rámci kurzu (23.3.2014 - 5.7.2014). Skvělý průběh vašeho kurzu perfektně zorganizovaný, plný odborných informací, zajištění velkého počtu klientů na získání praxe, skvělé atmosfery, lidskosti, smíchu a radosti, předčil má očekáváni! Jste užasný člověk a patří Vám obrovský dík za Vaše usílí, přístup k nám a nadšení, které umíte předávat všem. Poděkování patří i Vašemu skvělému lektorskému a zkušebnímu týmu.
Přeji Vám mnoho dalších takových uspěchů, byla to radost s Vámi získávat nové odborné znalosti a dovednosti. Určitě se ještě uvidíme na dalśim doškolení...
Vřele doporučujeme rekvalifikaci s vámi všemi!
Marcela Zvolánková a Věra Konárová / Fešarky z Vysočiny

Bylo to super! Tak bych ohodnotila dvěma slovy kurz přístrojové pedikúry vedený Jaroslavem Fešarem. Při vzpomínce na dny strávené v kurzu mě napadají slova, jako profesionální přístup, nádherná atmosféra, úžasní odborníci, skvělé kolegyně "Fešarky". Když jsem jela poprvé na přednášku, moc jsem nevěděla co mě čeká. Vše předčilo mé očekávání. Kurz, skvěle připravený, jak teoretická, tak i praktická část. To, že se ještě ke všemu sešla úžasná parta děvčat, zapálených pro stejnou věc, byla třešnička na dortu. Přístup s jakým vede Jaroslav Fešar své žákyně je obdivuhodný. Je opravdu jednička ve svém oboru a co umí to dokáže skvěle předat svým žákům. Celý tým, který nás provázel kurzem je složený z odborníků, kteří umí předat své vědomosti i zkušenosti velmi lidským přístupem. Mohla bych psát ještě dlouho o skvělém kurzu, ale lepší bude když ho budete absolvovat a zjistíte, že vše je pravda.
Moc děkuji Jaroslave za čas strávený s námi Fešarkami a přeji Vám i celému týmu, mnoho úspěchů a hlavně stále dobrou náladu, kterou umíte tak skvěle rozdávat.
Lenka Jánská

Kurz byl výjimečný díky osobnosti pana Fešara a osobnostem "žákyněk", které se v něm sešly. Výuka probíhala v příjemném módu od začátku až do konce včetně záverečné zkoušky. Ja bych jen možná (jako více systematický člověk), výuku zkrátila o pár dnů a praxi o pár hodin. Ale zase chápu, že je třeba splnit Ministerstvu školství určitý počet hodin a že školící centrum není nafukovací. Pan Fešar je kouzelný člověk, který svému oboru rozumí a má toho hodně co říci. Pro praxi zařizuje takové klienty, aby účastnice kurzu měly co nejširší přehled o tom, s čím všim se mohou při praxi setkat a jak daný problém řešit nebo si jen prostě uvědomit, zda vůbec tuto profesi chtěji dělat. Kurz pana Fešara vřele doporučuji všem, kdo mají zájem o tento obor a chtějí se něco naučit.
Jana Hladíková

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za přínos do mých zdravotnických /jistěže ne stoprocentních/ vědomostí, budou se a už se i hodí. Je až s podivem, kolik málo pozornosti se věnuje DK, které nás nosí celý život. Jsem moc ráda, že mohu používat vědomosti, načerpané u Vás. Předával jste je s elánem, který přesvědčuje, že máte svou práci velmi rád a tento pracovní elán umíte přenášet ostatním opravdu věrohodně. Byla jsem s Vaší výukou velmi spokojena, dokonce jsem se těšila na Vás i na kolektiv, protože vše probíhalo jakoby v rodinné atmosféře. Zejména tehdy, když jste se přestěhoval do míst. které Vám umožnilo větší možnost rozhodování o stálém rozšiřování svého podnikání. Nikdy jste nikoho nenutil, aby Vám pomáhal při úpravě nového prostředí, proto jsme pomáhaly dobrovolně a rády. Co se týká Vaší osoby, jste velmi empatický, dovedete s lidmi všeho druhu jednat hezky, umíte předávat svoje zkušenosti s tím, aby je lidé skutečně předávali, aby pomáhaly při zdravotních problémech, kterých je dnes tolik. Dáváte lidem nový obzor v tom, aby si lidé uvědomili, že péči o své nohy si nohy zaslouží a dáváte různé názorné příklady, kdy péče pomohla zlepšit jejich celkový zdravotní stav a naopak, na co je potřeba si dát pozor. Tento Váš přístup nebývá dost běžný, protože různé kurzy i semináře probíhají stereotypně, monotoně a nudně. Váš empatický přístup k lidem a zapálení pro svůj obor každý hned rozezná, a když se k tomu přidá i veselé a vtipné příhody, tak je každému jasné. že přišel do toho správného kurzu. Přeji Vám, Jaroušku Fešare, aby byl stále oblíben tak, jak jsme si Vás oblíbily my, Vaše Fešarky!
Marta Stojanovicová

TERMÍNY KURZŮ PEDIKÚRY

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN: září - prosinec 2024 - OBSAZENO
NÁSLEDUJÍCÍ TERMÍN: březen - červen 2025 - probíhá registrace

CENA KURZU: 35.000,- Kč.
Vykonání zkoušky před autorizovanou osobou 5.000,- Kč. Hradí se zvlášť před závěrem kurzu. Cena  pouze pro účastníky tohoto kurzu.

POSTUP PŘI PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU:

O Vašem úmyslu se do kurzu přihlásit mne neprodleně informujte e-mailem nebo telefonicky. Dále si stáhněte písemnou přihlášku, vyplňte ji a pošlete oskenovanou e-mailem na adresu  jaroslav.fesa@seznam.cz, případně ji odešlete poštou na adresu: Vzdělávací a školicí centrum Jaroslav Fešar, Pelhřimovská 1015/3, 14000 Praha 4. Do deseti dnů po přihlášení uhraďte zálohu ve výši 10.000,- Kč. Jako VS uveďte prvních šest čísel Vašeho RČ a do zprávy pro příjemce uveďte: záloha PK a Vaše jméno. Teprve poté bude Vaše přihláška závazně zaregistrována. Přednost má vždy zájemce, který dřív uhradí registrační zálohu, nestačí jen poslat vyplněnou přihlášku.

 Stáhněte si PŘIHLÁŠKU, čitelně vyplňte a odešlete poštou na adresu vzdělávacího centra nebo oskenujte a pošlete e-mailem na adresu: jaroslav.fesar@seznam.cz. Odesláním přihlášky a úhradou registračního poplatku souhlasíte se storno podmínkami.

ÚHRADA POPLATKŮ:

Po přihlášení hradíte registrační poplatek ve výši 10.000,- Kč (započítává se do ceny kurzu).
Při prvním setkání uhradíte hotově 12.500,- Kč.
V polovině kurzu uhradíte hotově 12.500,- Kč.
Celkem tedy ve třech splátkách uhradíte částku 35.000,- Kč.
Zkoušku před autorizovanou osobou hradíte zvlášť 5.000,- Kč.

Číslo účtu: 2603768093 / 0800
VS - prvních šest čísel Vašeho RČ
Do zprávy pro příjemce uveďte: záloha RK a Vaše příjmení

STORNO PODMÍNKY

Uchazeč má právo kdykoliv před započetím kurzu odstoupit od rezervace. Odstoupení je nutno oznámit písemnou formou (e-mail). V případě storna provedeme vyúčtování a nejpozději do 14ti dnů převedeme zbývající částku uchazeči. Při zrušení rezervace uchazečem činí storno poplatek:
Více než 45 dnů před nástupem do kurzu 0% zálohy
45- 30 dnů před nástupem do kurzu 50% zálohy
30- 20 dnů před nástupem do kurzu 75% zálohy
méně než 20 dnů před nástupem do kurzu 100% zálohy
(neplatí v případě opakovaného přihlášení do kurzu, kde je storno 0% zálohy při zrušení rezervace)

 

PŘEŠKOLENÍ NA PŘÍSTROJOVOU TECHNIKU V PEDIKÚŘE

  INFORMACE k přeškolení. PŘIHLÁŠKU čitelně vyplňte a odešlete poštou na adresu vzdělávacího centra nebo oskenujte a pošlete e-mailem na adresu: jaroslav.fesar@seznam.cz. Odesláním přihlášky a úhradou registračního poplatku souhlasíte se storno podmínkami, viz výše.