Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Cviky na zlepšení vitality a kondice nohou

Šáteček
Na tento jednoduchý cvik použijte jemný hedvábný šáteček nebo bavlněný kapesník. Snažíme se lehký předmět obratně uchopit skrčenými prstci a zvednout mírně nahoru, přičemž lehce ohneme nohu v koleni. Poté předmět položíme na zem a cvik opakujeme ještě několikrát.

Jedná se o cvik, který můžete provádět kdekoliv a pomáhá uvolňovat frontální část nohy v případech příčně ploché klenby, procvičuje rovnováhu a působí na protahování svalů při křečích.
Potřebujeme : jemný kapesník, šáteček, lehká utěrka
Provádíme : několikrát denně, min. 10 opakování za sebou
Stupeň obtížnosti : nízká

Lahvička
Tento cvik jednoduše stimuluje celou plosku, od paty až ke konečkům prstců. Perfektně uvolňuje chodidla, protahuje plantární fascii a zlehka pracuje i s reflexními ploškami. Jednoduše naplňte plastovou láhev vlažnou vodou (v zimě příjemně teplou) zavřete uzávěrem, položte na zem a válejte. Uvidíte, jak je to příjemné a zábavné. Lze provádět v sedě u televize, počítače nebo v zaměstnání pod stolem.
Potřebujeme : plastovou láhev 1,5l.
Provádíme : nejlépe večer po koupeli nebo sprchování. Lze však kdykoliv.
Stupeň obtížnosti : nízká

Abeceda
Dnes už nemáme tolik příležitostí psát rukou. Co takhle napsat svoje jméno nohou? Že to nejde? Posaďte se (viz.obr.) přednožte jednu nohu a snažte se krouživými pohyby v oblasti kotníků opisovat abecedu. Začněte nejdříve psacím a později zkuste tiskacím písmem. Nekružte celou nohou. Čím více zvednete nohu, tím více budete posilovat i oblast stehenních svalů. Tento cvik se provádí formou hry v kruhu rodiny nebo přátel, ale i na pracovišti ve chvílích odpočinku. Hlavně nezapomeňte vyyzout boty.
Potřebujeme : židli
Provádíme : kdykoliv
Stupeň obtížnosti : střední

Těžiště
Cvik provádíme vestoje. Nejvhodnější je,stát před něčím, čeho se případně můžete zachytit (židle, zeď). Cvik spočívá v tom, že přenášíme těžiště celého těla pouze na přední část nohy. Cítíme přitom napětí v oblasti prstců a příčné klenby. Nezvedáme přitom paty ze země. Stojíme ve vzpřímeném náklonu jako věž v Pizze. Počítáme do pěti a zase se pomalu vrátíme do stoje v klidu. Opakujeme minim.5x. Po malém odpočinku zopakujeme ještě jednu sérii. Cvičíme kdykoliv, nejlépe naboso.
Potřebujeme : pokud máme problémy s rovnováhou, tak židli nebo cvičíme půl metru od zdi.
Provádíme : kdykoliv
Stupeň obtížnosti : střední až vysoká