Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Interview s Janou Doleželovou

Janičko, jste doktorka farmacie, modelka, herečka, moderátorka i ředitelka nadačního fondu Modrá kotva. Řekněte nám, co jste nejvíc?

Jednoznačně nejdéle, tedy 14let, se věnuji farmacii. Od střední školy přes vysokou školu a v této činnosti pokračuji i nyní. V současnosti se však také intenzivně věnuji moderování a Nadačnímu fondu Modrá kotva, který financuje klinické zkoušení protinádorových vakcín. Modeling až na vzácné výjimky už nedělám. Vždy jsem ho brala jen jako nejlepší studentskou brigádu a možnost cestovat. Několik filmových hereckých zkušeností, kterých mi bylo dopřáno, mě velmi bavilo. Nicméně za herce přeci jen považuji spíše ty, kteří herectví studovali a hraji aktivně činohru v divadlech.

Váš oblíbený citát : „Přej a bude ti přáno“ se mnoha lidem líbí. Vždy vám tento výrok vyšel?
Věřím tomu, že pokud je člověk přející, vyzařuje pozitivní energii a naopak. Jsem zastánkyní názoru, že podle toho, jaký člověk je, takovou dostvává i zpětnou vazbu od svého okolí.

Tak jako herečku Aňu Geislerovou můžeme vidět v cukrárně na Malvazinkách, tak vás jistě v lékárně v Paládiu v Praze. Je to tak?
Ano, v lékárně v Palladiu bývám jednou týdně. Snažím se udržet si tím kontakt s oborem a neztrácet na odbornosti. Navíc činnosti jako je např. poradenství pacientům vnímám jako smysluplnější práci, než je například již zmíněná modelingová.

Moderování, kde jsou hlavním tématem nohy vám jde skvěle. Skláním se před vaší perfektní přizpůsobivosti tématu. Těší mne, že jsem u nedávné akce mohl být s Vámi.
Děkuji. Samozřejmě na odborné téma péče o nohy jsem se musela předem připravit. Studium daného tématu akce je vždy součástí mé moderátorské přípravy. Nejčastěji moderuji akce s lékařským, farmaceutickým, kosmetickým, ale například i ekonomickým zaměřením Jsem tomu ráda, protože si tak rozšiřuji obzory a mám hnací motor k tomu, abych si vyhledávala informace z různých oborů. Bez tohoto impulzu bych se k samostudiu jen těžko donutila (smích).

Modelka a nohy. To jde skvěle k sobě. Věnujete se jejich péči nějak nadstandardně?
Zvýšenou péči jsem jim věnovala v době, kdy jsem soutěžila ve StarDance. Nohy byly v průběhu každodenních tréninků uzavřeny 3 až 4 hodiny v tanečních střevíčcích, čili dostávaly poněkud zabrat. Tehdy jsem chodila na masáž nohou a pedikuru častěji. V současnosti sice nadále vystupujeme na společenských akcích s tanečními ukázkami, ale příprava naštěstí již není tak náročná.

Možná by naše čtenáře a zejména ženy zajímalo, jestli máte ráda nějaké zdobení na nehtech, malůvky nebo třeba francouzskou pedikúru?
Nemám ráda „přeplácané“ malůvky. Myslím, že i v jednoduchosti je krása. Líbí se mi francouzská pedikůra případně jednobarevné lakování v růžových, červených či hnědých odstínech.

Chodíte Janičko na nějakou pravidelnou odbornou pedikúru?
Jednou měsíčně zajdu na pedikůru spojenou s masáží.V mezidobí úpravu zvládám sama.

Zažila jste v nějaké exotické zemi, například v Malajsii nebo Seychelách nějaké zajímavé metody jak pečovat o své nehtíky nebo nohy?
Nešlo vyloženě o pedikůru. Netradiční péče mi byla dopřána na celém těle. Šlo o čokoládové, medové a další zábaly. Většinu z nich však již v současné době lze najít i ve vybraných českých salonech.

Nožičky si občas zaslouží relaxační masáž, aromaterapii nebo vířivou vaničku. Máte při svém pracovním vytížení na něco z toho čas?
Jak jsem již zmínila, tyto procedury si dopřávám jednou za měsíc.

Na tuto otázku už jste jistě mnohokrát odpovídala. Přesto by mne zajímalo jak si udržujete krásnou a štíhlou postavu? Je to o stravě a o cvičení, nebo jsou v tom i nějaké „vychytávky“?
Odpověď je velmi jednoduchá. Zdravý aktivní životní styl a vyvážená strava. Vyhovuje mi hlavně středomořská kuchyně. Dopřávám si hodně mořských ryb, olivového oleje, ovoce a zeleniny, případně např. kvalitní svíčkovou. Dodržuji pitný režim ve formě bylinných čajů a neperlivých vod. Ráno si dávám spíše sacharidy a večer bílkoviny.
Navíc nejsem zastáncem sedavého způsobu života. Volné chvíle trávím sportem. Jsem vášnivá lyžařka, hraji golf, potápím se, baví mě cykloturistika. Do toho občas taneční trénink. Při této kombinaci ani není moc reálné nabírat na váze.

Letošní léto zdá být poněkud podivné (Rozmarné léto). Jaké bylo to vaše? Co byste na závěr popřála našim čtenářům?
Prostřednictvím modelingu jsem se nacestovala až až. Proto aspoň těch pár teplých měsíců, které máme, ráda trávím doma v Čechách a na Moravě. Bohužel letos letních dnů opravdu moc nebylo. V létě jsem relaxovala v krásné přírodě jižních Čech a jižní Moravy a také doma u rodičů. Dovolenou v exotických destinacích si dopřávám pravidelně v lednu. Pokud jde o práci, připravovala jsem veřejnou sbírku Modré kotvy, která bude probíhat v lékárnách a jejíž výtěžek poputuje na přípravu a výrobu testovaných protinádorových vakcín.
Všem čtenářům přeji krásný podzim, jen a jen zdraví, žádné sezonní chřipky, a také stále dobrou náladu.

S MISS 2004 Janou Doleželovou si povídal Jaroslav Fešar