Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Interview s Janou Rychterovou

Nohy, nožky, nožičky – téma krásné písničky. Co myslíte, šlo by s tím něco udělat?

A víte, že jste mi právě vnuknul myšlenku? Určitě to bude roztančené, jen se ten nápad musí nechat pěkně uležet.

Když se bavíme o nohách, zbývá Vám čas na důslednou péči o ty Vaše?
Sama se k pečování moc nedostanu, proto jsem začala pravidelně chodit na pedikúru. A každý večer před spaním si musím nohy namazat, jinak bych snad už ani neusnula.

Myslíte si že lidičky pečují o své nohy dostatečně? Všichni kdo chodí na ošetření ví, jak je to potřebné a nakonec i příjemné. Vždyť to sama víte také nejlépe.
Spousta lidí o nohy začne pečovat až ve chvíli, kdy je začne trápit nějaký neduh. Já jsem začala dřív - mě k péči dohnalo už to, že miluju masáže. A taky si nechci zatrhnout silonky, to bych jich měla příšernou spotřebu, kdybych měla drsné paty nebo neupravené nehty.

Dopřáváte si masáže nohou? Zažila jste někdy reflexní terapii na nohách?
To si pište, že kdyby to šlo, brala bych masáže denně. Vyzkoušela jsem leccos, ba i reflexní terapii, tenkrát mi pomohla od bolesti hlavy.

Najdeme u Vás doma vířivou vaničku na nohy nebo rehabilitační pomůcku na zlepšení kondice nohou?
Vaničku máme, ale teď mi dochází, že je nějaká zapomenutá. Raději se naložím do vířivky celá. A pomůcka na zlepšení kondice nohou… Vlastně ano, u televize strkám nohy k manželovi, aby mi mačkal chodidla. Zatím to dělá rád a snad mu to vydrží.

V každé profesi je důležitá a mnohdy o kvalitě nohou rozhodující obuv. Máte ve svém botníku boty různých tvarů nebo si potrpíte na konkrétní typy?
Potrpím si na podpatky. Některé boty mám s kulatou špičkou, najde se i špičatá bota, ale všechno musí být pohodlné, ať už v tom běhám po ulici nebo stojím na pódiu. Večer si dovolím vyšší podpatky, ve dne upřednostňuji pohodlí, ale „placky“ nosím málokdy. Úplně nejoblíbenější boty jsou lodičky, které mají přes nárt pásek jako boty na flamenco. To je moje stálice.

Prozraďte nám, jste typ který má rád decentní estetickou úpravu nehtů na rukou a nohou nebo upřednostňujete výrazné barvy laků nebo barevné gely?
Teď jste mě zaskočil, já vlastně nevím. Na rukou obvykle nosím průhledný nebo světlý lak, protože mám pocit, že na mých krátkých nehtech to vypadá lépe. Moc ráda bych měla červené drápy, ale k mojí kytaře to prostě nejde. Takže si to občas vynahrazuji stříbrnými třpytkami na rukou i na nohou.

Najdeme na Vás něco umělého? (úsměv). Mám na mysli např. nehty.
Umělý úsměv je poznat, tak ho raději nepoužívám, snad jedině ve stavu absolutní únavy. Ale mám gelové nehty na nohou a jsem maximálně spokojená – nožičky jako ze žurnálu. Kde jsou ty doby, kdy jsem jezdila na vandry a za největší zhůvěřilost lidstva jsem považovala, když si někdo nehty na nohou nalakoval.

Je čas zimních radovánek. Jezdíte v zimě lyžovat?
Když já radši teplo. Trochu lyžování snesu, ale od té doby, co jsem padlá na hlavu (doslova) na jednom alpském svahu, už se trochu bojím. Takže jsem decentní občasný lyžař.

Na závěr, co byste popřála do nového roku 2009 čtenářům našeho časopisu.
Ať hlava vždycky ví, kam ji nohy nesou.

Jana Rychterová, šansoniérka, která svoje písničky zpívá, skládá i doprovází na kytaru. Na jejích koncertech bývá veselo. Lidé tam chodí relaxovat, smát se i ronit slzy. Spolu s mezzosopranistkou Editou Adlerovou založila vokální duo Two Voices. Více se můžete dozvědět na www.dvahlasy.cz.

Se spěvačkou Janou Rychterovou si povídal Jaroslav Fešar