Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Interview s Magdalénou Dietlovou

Co se Vám Magdalénko vybaví jako první, když se řekne „péče o nohy"?

Budete se divit, ale vybaví se mi Jaroslav Fešar u mých nohou.

Říká se, že když si člověk zvykne chodit pravidelně na pedikúru, tak už si na nohy ani nesáhne. Nemyslím to samozřejmě tak doslova (úsměv). Co na to říkáte?
A to já své umyté nožky denně před spaním přinutím udělat svíčku, abych z nich vyhnala únavu za celý den. A pak si je pěkně namasíruju a natřu krémem, který jste mi doporučil. Jinak bych neusnula.

Myslíte si, že pohled na zdraví a krásu nohou se v posledních letech hodně změnil?
Jak u koho. Je to strašně individuální. Máte ale pravdu vtom, že se všichni teď více zabýváme svým zdravím -a tam nohy bezesporu patří. Taky reklama na nejrůznější krémy, vložky do bot a masážní vaničky, vykonala své.

Kolik času věnujete domácí péči o svoje nohy?
Ráno studená sprcha, večer teplá a někdy bublinky ve vaně a pak nohy nahoru a trochu krému.Nikdy jsem to na minuty nepočítala.

Patříte v Česku mezi známé osobnosti. Lidé Vás v tisku a na televizních obrazovkách vidí pořád krásnou, usměvavou a vždy v dobré náladě. Existuje nějaká receptura na dobrou náladu? Nemyslíte si, že lidé často podléhají stresu?
Ale já bojuju se stresem úplně stejně jako každý. Denně zuřím, že moje auto nemá křídla, protože nestíhám.Ale snažím se těm situacím předcházet a plánuju si schůzky s daleko většími pauzami, než řekněme, před pěti lety. A recept na dobrou náladu? Systematicky si celý svůj život buduju kolem sebe mikroklima, v němž je mi dobře. Hledám spřízněné duše.
Dá se to říct i tak, že se rozcházím s lidmi, kteří ruší mé kruhy. V soukromí i v redakci.

Znáte Českou podologickou společnost a navštívila jste její webové stránky?
Jo, koukla jsem na ně, máte to pěkné, jen tak dál.

Často přemýšlím o tom, proč mnoho lidí na svoje nohy zapomíná. Na suché rty si hned pořídí pomádu nebo lesk, na suché ruce nebo obličej krém, na suché vlasy zábal, ale na suché nohy - nic. Je to tím, že jsou nohy příliš daleko od mozku, nebo se jim jednoduše nechce?
Nejsme v Číně ani Thajsku.Tam je preventivní péče o lidskou tělesnou schránku mnohem lepší. Nic jim není a přitom chodí na masáže, akupunkturu, akupresuru, cvičí denně svoje jogínské sestavy nebo taj-či, baští žeň-šeň a tak.My jdeme klékaři nebo k Vám na pedikúru, až nás něco bolí.

Ženám, zejména v letních měsících sluší, mít nalakované nehty na nohách. Potrpíte si na to také a jaké odstíny jsou Vám nejmilejší?
Potrpím si v létě na nalakované nehtíky, ale mám je vždycky krátké, protože v teniskách jsou pak dlouhé nehty na obtíž. Laky mám ráda světlounké, lehounké, aby vynikla snědá nožka.

Jezdíte často do zahraničí. měla jste někde ve světě příležitost vyzkoušet netradiční ošetření nohou? Jaké jsou známé techniky některých exotických zemí, kde dominantou ošetření je použití úžasných mastí a olejů, nebo kouzelně barevná úprava nehtů?
Právě na Bali a v Singapuru jsem zažila skvělé masáže exotických názvů. Je to zkušenost nepřenosná - doporučuji velice. Vždyť dnes už i v Praze můžete jít na japonské shiatsu, existují thajské salony krásy, jeden dokonce v Xantypě vřele doporučovala herečka Jana Švandová.

Proč si myslíte, že se muži domnívají, že pedikúra pro ně není?
Protože mají partnerky, které to s nimi neumějí. Můj přítel, původně zapřísáhlý nepřítel těchto procedur, už pár let chodí na pedikúru a manikúru pravidelně. A dokonce se domnívá, že na to, že takovou péči potřebuje, přišel sám.

Máte ve svém nabitém programu čas na sportovní aktivity?
Mít či nemít čas na cokoliv je otázka priorit. Já od malička lyžuju a plavu, ve věku dospělém jsem přidala tenis a nakonec i golf. Nic ztoho neumím dokonale, nic nedělám pravidelně, spíš jenom s chutí a ráda.

Dnes se v péči o nohy hodně opíráme o moderní metody a technologie. Máte nějakou zajímavou radu, jak se pokusit řešit některý zproblémů na nohách?
Zkušenost mne naučila, že např. na sport musí být nehty na nohou dokonale krátké. Jinak zevnitř narážejí do tenisek, až rozbolaví lůžko a celý nehet nakonec sleze. A to pak v letních sandálkách rozhodně parádu nedělá.

Co byste na závěr našeho milého povídání popřála našim čtenářům?
Aby měli své tělo a své nožky rádi. Nejen když jsou mladé, pěkné a běhají jako srnky. Ale taky když třeba bolí a otékají. Není to jejich vina, jsou to jen a jen důsledky našich hříchů. Možná bych Vašim pacientům vzkázala: „Hřešte s rozumem a láskou ke svému tělu a ke své duši".

S novinářkou Magdalénou Dietlovou si povídal Jaroslav Fešar