Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Interview s Naďou Konvalinkovou

Naďo, jste herečka, která se na divadelních prknech i před filmovou kamerou naběhá víc než dost. Dostávají Vaše nohy mimořádnou péči, když jim dáváte tolik zabrat?

Samozřejmě, že o své nohy pečuji. Jednak chodím na pedikúru a doma mám jemný masážní stroj, který nohy jakoby rozvibruje a uleví jim. Nohy si také ráda dávám do výšky, abych předešla otokům.

Chodíte na pedikúru nebo se věnujete spíše domácí péči?
Na pedikúru chodím pravidelně, mám velice dobrou paní pedikérku, takže doma už tak nemusím.

Jste takové rozzářené sluníčko. Najdeme na Vašich nehtech na nohách barevné laky či výrazné doplňky?
Lakuji si nehty na rukou i na nohou, jemně růžovým perleťovým lakem. Vzhledem k různorodým postavám, které hraji jak v divadletak v televizi, nemohu mít výrazné nehty, k roli maminek nebo babiček, které často hraji, by se to moc nehodilo.

A co masáže nohou, reflexologie nebo různé bublinkové vaničky?
Chodím na thajskou masáž, na lymfodrenáže, občas si doma dám do umyvadla bylinky a nechám v něm nohy odpočívat.

Věděla jste, že když Vám bude zarůstat nehet, dokáží Vám na něj udělat rovnátko, které vám jej narovná?
O tom slyším poprvé. Občas mi některý nehet trochu zaroste, ale moje pedikérka si s tím poradí a předejde větším problémům. Pro lidi, kteří takové potíže mají, to musí být úžasné.

Tipl bych vás na nositelku pohodlné obuvi. Je to ale tak? Podléhala jste v minulosti módním trendům a výstřelkům obuvnického průmyslu?
Nikdy jsem nenosila příliš vysoké podpatky, ani na jevišti jsem nemusela, ale takové polovysoké mám ráda, i kvůli tomu, že dokáží prodloužit a zeštíhlit nohy. S narůstající vahou jsem začala nosit pohodlnou vyměkčenou obuv, aby nohy nebolely. Dávám si i vložky do bot, na podporu klenby, protože mám příčně i podélně plochou nohu.

V roli chudé děvečky Marjánky v pohádce Honza málem králem jste bosky běhala po kraji. Jestlipak bez botiček běháte dodnes?
Bosky chodím na chalupě ranní rosou, tedy v místech bez kopřiv, prý je to zdravé, dělá to nohám dobře.

Když mi byly čtyři roky, spatřila světlo světa pohádka Bořivoje Zemana o chytrém a veselém mládenci Honzovi. Věříte, že neprohloupí, kdo srdce má a není skoupý?
Já si myslím, že by to mělo být heslem pro nás pro všechny. A že laskavost, schopnost pomáhat a všechny kladné vlastnosti by měly být před těmi negativními.

 

Lyžujete nebo se alespoň touláte krásnou zimní krajinou na horách?
Jelikož v mé profesi mám nejvíce práce právě v zimě, nemám na to moc času a samozřejmě si nemohu dovolit například zlomenou nohu. V mé rodině jsme se navíc lyžování nijak zvlášť nevěnovali, takže to ani moc neumím. Ale když jsem na horách, určitě na nějakou dlouhou romantickou procházku vyrážím. Bohužel málokdy.

V roce 2013 jsem s týmem odborníků založil Českou podologickou společnost. Slyšela jste o našich aktivitách a víte, čím se zabýváme?
Podologii jsem neznala a slyšela jsem o ní poprvé před nějakou dobou od vás. Od té doby jsem se s ní několikrát setkala. Snažím se nohám pomoci, jak jen mohu. Byla jsem napříkladna vyšetření nohou, měřili mi na diagnostickém zařízení zatížení chodidel, aby zjistili, kde je problém. Stélky mi velice zlepšily kvalitu chůze.

Naděnko, kde a v jakých rolích, televizních nebo divadelních, Vás můžeme vidět?
Hraji v několika divadlech, v divadle Viola – Stará dáma vaří jed, V Řeznické – Scheldon a jeho matka, paní Levinová, Kalich – Je úchvatná, U hasičů – Turecká kavárna, Adria – Herci jsou unaveni, S tvojí dcerou ne. Teď nově mne můžete vidět v Divadle na Vinohradechve hře Plačící satyr od Fráni Šrámka a v létě mne můžete vidět na Shakespearovských slavnostech, kde hraji chůvu v Romeovi a Julii.

S herečkou Naďou Konvalinkovou si povídal Jaroslav Fešar