Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Interview s Ondřejem Hejmou

Věnujete se populární hudbě, sportovním aktivitám a moderování. To jsou činnosti, které vyžadují, aby bylo tělo „fit". Nohy jsou pro Vás tedy důležité. Věnujete jim hodně času?

Snažím se udržovat v přijatelné fyzické kondici, ale pokud jde o pravidelnou pedikúru a jiné formy ošetření, tak to je pro mě zatím hudba budoucnosti.

Většina mužů se pořád ještě domnívá, že ošetření nohou (chodidel) pro ně není. Fakt, že nejčastějšími návštěvníky jsou ženy, je nechává klidným a to zejména proto, že jim to přijde tak trochu „zženštilé". U našich západních sousedů tomu tak dávno není a muži o sebe velmi dbají. Jak se na to díváte?
Argument o „zženštilosti" je nesmyslný, jde spíš o to udělat si pro takovou věc čas. I tady je třeba bojovat za rovnoprávnost.

Máte někdy po sportu nebo po koncertě pocit, že byste nejradši sundal boty a ulevil si chůzí na „boso"?
Po golfovém turnaji toho mají nohy dost, zvlášť když je hřiště kopcovité. Největší zatížení jsem ale zažil při sálovém fotbalu, tam jsem byl zralý na ošetření nohou pokaždé.

Když se podíváme na koupelnovou poličku, nebo noční stolek většiny znás, najdeme tam kromě jiného i přípravky na ošetření nohou. Také bychom u Vás v koupelně našli oblíbený krém na nohy?
Pokud mám to štěstí a někdo mi udělá masáž doma, používám aromatický olej z prodejny Botanicus. Nevím, jestli je určen přímo pro tuto činnost, ale je to velmi příjemné.

Už jste vyzkoušel příjemnou masáž na chodidlech, nebo reflexní terapii?
Masáž na chodidlech miluji, reflexní terapii jsem zatím nepoznal.

Máte doma vířivou masážní vaničku na nohy? Je příjemné ji použít na unavené nohy, po dlouhém stání nebo náročné aktivitě?
Máme vířivou vanu a ta umožňuje nejrůznější formy masáží, když je unaveno celé tělo, ale nad lidskou ruku není.

Když se řekne „komplexní péče o nohy", co si pod tím představíte?
Komplexní péče o nohy mi jako výraz nezní moc příjemně, ale je mi jasné, že je to něco co by měl dělat každý. Zkrátka dbát na své zdraví.

Setkal jste se na svých zahraničních cestách s něčím neobvyklým, co se péče o nohy týče? Ženy např. mají zkušenost s netradičním lakování, a zdobením nehtů, dekorativním tetováním nebo originálními masážemi.
Kdysi dávno jsem při toulkách Orientem měl nepříjemný „podlom" na prstu, kterého jsem se nemohl zbavit. Po jedné noze jsem doskákal do nemocnice v Afghánském Kábulu, ale z čekárny jsem odskákal zase zpátky když jsem viděl s jakými úrazy přicházejí běžní pacienti.

A nyní otázka, kterou byste určitě nečekal. „Chcete být milionářem?"
Milionářů není nikdy dost.

Co byste našim čtenářům vzkázal na závěr?
Bota je základ člověka.

Se zpěvákem a moderátorem Ondřejem Hejmou si povídal Jaroslav Fešar