Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

ODBORNÝ KURZ PODOLOGIE

 Dne 1. 6. 2019 jsme začali novou etapu vzdělávání v podologii v ČR.

○ PODOLOGIE s. r. o. ve spolupráci se Sanatoriem profesora Arenbergera pořádá odborný kurz podologie, zaměřený na preventivně léčebnou a rekondiční péči o nohy a nehty.

○Kurz je určen všem odborníkům zabývajícím se péčí o nohy a nehty, zejména pedikérům vzdělávajícím se v podologických dovednostech. V rámci mezioborové spolupráce je vhodným vzdělávacím doplňkem i pro dermatology.

○Obsahem kurzu je nutné minimum zdravotnického i dalšího vzdělání pro výkon činnosti v oblasti preventivní a rekondiční péče o nohy. Nenahrazuje praktické dovednostní kurzy z jednotlivých oborů podologické činnosti. Ty lze za zvýhodněných podmínek dodatečně individuálně doplnit. Vyučujícími v kurzu jsou přední odborníci ze všech výukových oblastí.

○Náplní první části kurzu je: anatomie, dermatologie, ortopedie, diabetologie, psychologie, základy managementu v podnikání, praktický kurz první pomoci, patologie nohy, problematika zarostlých nehtů a chirurgie nehtů, hygiena a epidemiologie, ortonyxie, nehtová protetika, fyzioterapie, okluze v podologii, ortotika - protetika, silikonové korekční pomůcky.

○Náplní druhé části kurzu je: základy medicínského práva, provozní řád, EET, GDPR, klientská administrativa, hygienické a živnostenskoprávní předpisy, praktický kurz aktivní noha a vyšetření nohou v podologii, patologie, praktický odběr mykologického materiálu, diabetologie a syndrom diabetické nohy v preventivní a rekondiční péči o nohy, edukační film o problematice diabetes mellitus, video postupy zhotovování nehtových rovnátek a protetiky nehtů, praktický nácvik výroby silikonových korekčních pomůcek.

○Absolventi celého kurzu v závěru vyplňují znalostní písemný test. Po absolvování kurzu získají osvědčení o absolvování kurzu podologie, který bude potvrzovat jejich edukaci v provádění specializovaných podologických výkonů, včetně potvrzení o zaškolení na odběr materiálu z nehtů pro mykologický rozbor v akreditované laboratoři.

Garanti kurzu: Mgr. Jaroslav Fešar, MBA prezident České podologické společnosti, předseda podologické sekce České podologické společnosti, soudní znalec se specializací pedikúra, manikúra a modelace nehtů

prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, FCMA, předseda České dermatovenerologické společnosti, přednosta dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady

○ Místo konání kurzu: bude upřesněno

○ Termín konání první části kurzu: červen 2024. Rozsah 39 hodin. Výuka probíhá v těchto dnech: so, po, út, st, čt, pá

○ Termín konání druhé části kurzu: říjen - listopad 2024, konkrétní termín bude upřesněn. Rozsah 24 hodin. Výuka probíhá v těchto dnech: st, čt, pá

Máte-li zájem o bližší informace k certifikovanému kurzu podologie, pište na podologiesro@seznam.cz. Počet účastníků je limitován.