Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Reflexologie chodidel

MASÁŽ TĚLA PŘES CHODIDLA

Od roku 2009 pro Vás pořádáme kurzy reflexologie chodidel s profesionálem v oboru a současně příjemnou a milou školitelkou Evou Marií Horákovou, která v tomto oboru školí již od roku 1992.

Termíny pro letošní rok najdete zde  

 

                    

Reflexní terapie je známá metoda, jejíž mechanismus vychází z poznání, že tělo je pokryto mapami, kde se promítá obraz celého těla. Na těchto "mapách" lze pomocí jednoduchých technik diagnostikovat, ovlivňovat a posilovat celý organismus.
Obor je pojímán jako diagnosticko-terapeutický s výukou základů anatomie těla.
Nejznámější a nejpropracovanější je reflexní masáž nohou, proto je na ni kladen velký důraz. Cílem předmětu je, aby posluchači pochopili význam reflexní masáže, naučili se masážrůznými technikami asprávnéprovedení. Zároveň se seznamují s tvarem, anatomií a anomáliemi chodidel a jejich významem pro celkový stav organismu v jednotlivých zónách.
Je také kladen důraz na hygienické a bezpečnostní požadavky a také ohleduplnému jednání s klienty.

Co by měl znát každý profesionál?
Při výuce reflexní terapie se setkávám také s velkým zájmem pedikérů a pedikérek, které zajímají různé problémy s chodidly klientů.
Chtějí porozumět "mluvě chodidel"...
Proč jsou otlaky, puchýře, bradavice, kuří oka, atd. na různých částech, co vlastně signalizují, Jak se dá pomoci klientům a vše vysvětlit z jiného úhlu pohledu.
Proč jsou některé části víc bolestivé.
Kde najdeme plošku na zklidnění třeba i žlučníku, protože je to on, kdo je zodpovědný za bolavé klouby,
Jak můžeme přes nohy posílit imunitu, nebo také oči, ...
A mnoho dalších otázek.

Každý (profesionál) rád uvítá možnosti, jak pomoci druhým od bolestí bez vedlejších účinků. Reflexní terapie není závislá na pomůckáchani přístrojích, nic nás nestojí.. A možnost pracovat kdekolivakdykoliv za jakýchkoliv podmínek je dalším plusem této metody.
Všechny potíže a bolesti těla oslabují nejen tělo, ale i psychiku. Tím se ještě více násobí původní problém. Reflexní terapie dovede téměř okamžitě snižovat bolest a regulovat celý organismus. Cíleně můžeme působit na jakoukoliv část těla přes reflexní plošky na chodidlech.
Každá bolest upozorňuje na problém a zároveň negativně působí na psychiku. Tím se dále prohlubuje původní oslabení a snižuje imunita. Člověk ztrácí energii, kterou by potřeboval k zvládnutí situace.
Reflexní terapie dokáže téměř okamžitě mírnit bolest a nastartovat samouzdravující (uzdravující -ozdravné) mechanizmy organismu. Masírovatlze kdekoliv a kdykoliv bez škodlivých vedlejších účinků. Eva Marie Horáková