Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o nohy a tělo.

vyšetření nohou, ošetření chodidel, ortonyxie, ošetření nehtů, zarůstající nehty, rovnátka na nehty, podologie, pedikúra, nehtová protetika, nehty, kurzy, péče o nehty, školení, semináře, nohy, pedikérské ošetření, ošetření nohou

Vyšetření nohou

Od listopadu 2009 provádíme počítačové vyšetření chodidel. Pomocí špičkového systému pocházejícího z dílny maďarské firmy Pedikom lze nejen jednoznačně určit vady a deformace nohou, přesně stanovit příčinu těchto potíží a následně zhotovit individuální stélky do bot.

Snímky, které jsou při vyšetření pořízeny lze archivovat, porovnávat změny při dalších návštěvách, sledovat a popisovat kostru chodidla a zóny reflexní terapie. Podívat se na snímek můžeme v různých barevných spektrech či v grafickém provedení. Změřit a stanovit přesnou klasifikaci vady, změřit rozdíly mezi pravou a levou nohou, stupně plochonoží a jiné zajímavosti nám pomůže do detailů propracovaný software. Na základě záznamu v elektronické kartě, popisu stavu, záznamem v mapě citlivosti a bolesti se následně vyrobí speciální individuální stélky do obuvi. Samozřejme, vyžadujeli to stav Vašich nohou.

Vzhledem k tomu, že naše centrum ošetřuje a vyšetřuje klienty z celé republiky, obvyklé objednací lhůty jsou 2-3 měsíce. Naší hlavní charakteristikou je vysoká profesionalita personálu a kvalita prováděných úkonů, proto se každému klientovi věnujeme maximálně a jeho problémy řešíme velmi komplexně. Nemůžete-li se ze závažných důvodů na vyšetření dostavit, sdělte nám prosím tuto skutečnost ve lhůtě co nejkratší, abychom mohli termín nabídnout jinému klientovi.

Doba od vyšetření, výrobu, přes zhotovení, doručení do české centrály a následná distribuce na pracoviště trvá obvykle 6 týdnu. Zhotovitel, maďarská firma Pedikom smluvně garantuje dodání stélek nejpozději do 8 týdnů.
Při vyšetření uhradíte celou částku a ve chvíli, kdy budou stélky připravené k vyzvednutí, obdržíte sms o této skutečnosti a poté si je můžete na našem pracovišti vyzvednout. Vždy je třeba se ale telefonicky domluvit na hodině předání. Budete-li si přát poslat stélky poštou, potom také na místě uhradíte částku za služby pošty a balné.

Vyšetření probíhá velmi komplexně. Kromě hloubkové konzultace své potíže názorně uvidíte i na modelu kostry nohy, na modelu dolní kočetiny, svalů, cev a nervů.

Jednoduše přijdete, po konzultaci a vyšetření, které trvá cca 30 - 45 min. Vystavíme objednávku na individuální stélky přesně pro Vás a při další návštěvě si je zase na stejném místě vyzvednete. Nemusíte chodit s poukazem nebo snímkem na jiné místo. Vše vyřešíme k vaší spokojenosti na jednom místě v expresní době.

Společnost Pedikom byla založena za účelem poskytování pomoci těm, kteří si neví rady s problémy svých nohou. Tomuto účelu slouží výroba individuálních speciálních stélek na základě provedeného počítačového vyšetření chodidla.Dle pojetí firmy se na nohu musí pohlížet jako na celistvou biomechanickou konstrukci. Její stabilita je dána klenutým lešením z kostí,šlach a svalů a pohyb je zajištěn velice komplikovaným silovým působením.

Zkoumání složité biomechaniky pohybu nohou vedlo k moderním zásadám jejich léčení. Měření síly tlaků nohou je prováděno patentem chráněnou optickou metodou.
Když se kdokoliv postaví bosou nohou na skleněnou plochu, objeví se na její opačné straně věrný tlakový obraz. Tento obraz je jako tlaková mapa a je základem pro počítačové vyšetření nohou. Pomocí uspořádání tlakových bodů lze posoudit, o jaký druh problému se jedná. Současně lze říci, že ke každé nemoci nohou patří charakteristický tlakový obraz. Cílem nápravy pomocí vložek Pedikom je korekce špatného uspořádání tlakových bodů a tím se opět obnoví narušená rovnováha statiky těla.
Zhotovíme konstrukční plánek sloužící k výrobě individuálních vložek zvlášť pro každou nohu na základě zhotoveného snímku.Vložka je zhotovena z přírodních materiálů, je komfortní, měkká, pohodlná a nevyvolává alergie. Zabezpečuje bezbolestnou korekci nohou. Proto ji může nosit skoro každý okamžitě bez stížností na bolesti a bez vedlejších nepříznivých příznaků.

Upozornění: Individuální stélky řeší cca 50% vašich potíží. Je třeba zásadně přehodnotit stav a kvalitu Vaší obuvi. Obvykle je třeba obuv zásadně změnit. S fyzioterapeutkou konzultujte špatné návyky a nesprávné stereotypy chůze. Je třeba bez zbytečných odkladů začít cvičit a posilovat nebo uvolňovat různé segmenty nohy. S tím Vám samozřejmě poradí naše zkušená fyzioterapeutka. Pokud budete dodržovat tyto zásady, bude náprava stavu nohou 90-99%. Genetické predispozice nedokážeme ovlivnit.

Životnost stélek je individuální. Obvykle 1 rok.  Ovlivňují ji hygienické faktory, nadměrná potivost, extrémní zatěžování, nošení v nevhodných podmínkách a na boso a jiné. Nezapomeňte, že Vaše stélky se musí zhotovovat pravidelně nové, aby se dosahovalo co nejprogresívnějších výsledků. Máte - li velké deformace, nelze konstrukci stélky nastavit tak, aby napravila vady, které se formovaly mnoho let,  za jedno monitorované období.