Naše centrum nabízí komplexní služby v oblasti péče o váš vzhled a osobnost jako takovou.

vyšetření nohou, ošetření chodidel nehtů, aparátky zarůstajících nehtů

Zarůstání nehtů, nehtové korektury a rovnátka na nehty Ross Fraser

Termíny 2020: 15.2., 27.3., 8.5., 22.5., 17.6.
Představení a předvedení i jednodušších rovnacích aparátků: B/S spange, PODOFIX, COMBIped (v ceně kurzu)
Kurzy vyžadují úspěšné vykonání talentové zkoušky. (viz níže)
Ohledně splnění podmínky mne kontaktuje emailem.
Informace ke kurzu:
 
  
         

 

INFORMACE K TALENTOVÝM ZKOUŠKÁM

Rovnání nehtů je disciplína oboru komplexní péče o nohu, která je velmi složitá, náročná na preciznost, přesnost, talent a na schopnost správně a odpovědně reagovat na danou situaci, kterou je třeba vždy profesionálně vyřešit. Při práci v ortonyxii se používají potřeby a pomůcky převzaté z oboru ortodoncie. Tyto pomůcky nejsou levné a pořizovací cena vybavení pro zahájení rovnání nehtů je dost vysoká. Proto jsem se rozhodl vždy před absolvováním samotného kurzu uspořádat talentové zkoušky, které prokáží, zda pro tento obor a tuto dovednost vyžadující zručnost, cit a smysl pro zdravotnické vnímání problematiky, má uchazeč  předpoklady. I když se jedná o činnost spadající do kompetence řemeslné činnosti. Jsou profese, kde se nadání a zručnost také ověřují. Například zubní technik je osoba, která se na zdravotnickou školu bez talentu nedostane. 

Talentové zkoušky trvají cca 1 hodinu a mají prověřit Vaši schopnost pracovat s drátem a potřebami pro ortodontické specialisty. Probíhají vždy měsíc před zahájením kurzu. Pokud v tomto testu uspějete, obdržíte doklad o úspěšném absolvování talentových zkoušek.

Rovnání nehtů se v poslední době stává hitem a kdekdo má pocit, že se takto přiblíží k většíímu uznání mezi veřejností, okamžitě se diplomem oddělí od konkurence nebo zvýší svůj měsíční výdělek. Ani jeden z uvedených "benefitů" však není správný a já a můj odborný tým osoby s tímto přístupem odsuzujeme a považujeme za škůdce dobrého jména ortonyxie. Stejně jako každá činnost vyžaduje i tato svědomitý přístup, mnoho let praxe a zkušeností s mnoha jinými postupy a metodami. Velmi důležité je se vždy správně rozhodnout, kterou metodu zvolíme, a ne nabízet jen tu nejdražší. Uvědomte si, že nasazením rovnátka práce nekončí. Jedná se o proces, kdy k vám bude klient docházet mnoho měsíců a vy budete muset řešit mnohé nepředvídatelné situace. 

Proto zdůrazňuji, aby se do kurzu na rovnání nehtů hlásily pouze osoby, které jsou trpělivé, vyrovnané, pečlivé, zručné, s citem pro péči o zdraví osob. Nejedná se sice o zdravotnickou činnost, ani tím nehty neléčíme, nýbrž napravujeme, a ani není vyžadováno zdravotnické vzdělání,  ale  tak jako v pedikérské činnosti dnes školíme budoucí odborníky se zaměřením na zdraví osob než jen na krásu, i v ortonyxii vyžadujeme absolutní špičku. 

Firma Jaroslav Fešar je připravena z vás udělat opravdové odborníky, ale musíte pro to mít vstupní předpoklady a zejména vy sami musíte vnímat tuto dovednost jako něco, čím zvýšíte svoji kvalifikaci. Diplom na stěně sice dokumentuje vynaložené finanční prostředky či nasbírané body, ale až vaše praxe ukáže, jaký jste odborník.  Sám jsem si musel projít dráhu zkoušení a hledání. Výsledky se dostavily po několika letech a stovky napravených případů jsou toho dokladem. 

Stále je co zdokonalovat a učit se.

Bc. Jaroslav Fešar